درباره من

سجاد پورحسین هستم متولد ۱۳۶۸٫
از لحاظ تیپ شخصیتی INTJ هستم.
در دانشگاه نرم‌افزار خواندم اما هیچ‌وقت برنامه‌نویس خوبی نشدم و نخواستم برنامه‌نویس باشم. فضای دانشگاهی را هیچ‌وقت دوست نداشتم و ندارم، ترجیح دادم به جای ادامه تحصیل در دانشگاه در دوره‌های بیرون از دانشگاه، مهارت کسب‌وکار و زندگی یاد بگیرم. از هجده سالگی وارد دنیای کسب‌وکار شدم و کارم را با فروشندگی در یک فروشگاه پوشاک شروع کردم.
از کودکی چیزی که از اطرافیانم دیدم و شنیدم کارمندی، کارگری و شغل دولتی بود و اصلا با چیزی به نام کارآفرینی، کارآفرین و خلق ارزش آشنایی نداشتم. در واقع داشتن یک کسب‌وکار مستقل، از عجایب بود و فکر اینکه در شرکتی خصوصی کار کنم یا کسب‌وکاری در آینده داشته باشم با ترس همراه بود.
دارای مرکز کنترل درونی هستم و کمتر دیگران را در شکست‌ها و ناراحتی‌هایم مقصر می‌دانم و در چنین مواقعی به این فکر می‌کنم سهم من از این شکست چه بوده.
سعی می‌کنم در برابر چالش‌ها کمتر غر بزنم و در عوض بدنبال راهی برای حل آن چالش باشم. این ویژگی‌ در من وجود نداشت اما به مرور زمان متوجه شدم رضایت‌مندی در گرو حل این چالش‌هاست. هنوز هم غز می‌زنم اما به دوستانم می‌گویم غر سمی نمی‌زنم و بعد از غر زدن دنبال حلش می‌روم.
از خوش‌شانسی‌هایم این است که شاگرد محمدرضا شعبانعلی بودم و هستم. محمدرضا سهم زیادی در تغییر مدل‌ذهنی من داشته و از او تاثیر زیادی گرفته‌ام.
از خوش‌شانسی‌های دیگرم کار کردن در علی‌باباست. رویکرد مدیران و فرهنگ سازمانی علی‌بابا وادارم کرد که تغییر کنم، کار کردن در علی‌بابا را صرفا به عنوان یک شغل نگاه نکنم بلکه تحول را تمرین کنم، تحولی که نفعش هم به علی‌بابا برسد هم به خودم.
همیشه در حال خواندن هستم و سعی می‌کنم دائما در حال یادگیری باشم. فرقی نمی‌کند که از چه راهی یاد بگیرم، گاهی با تماشای فیلم، گاهی با سفر، گاهی با گفتگو ، گاهی با آموزش و اینجا هم برای یادگیری عمیق‌تر می‌نویسم.
در حال حاضر بیشتر وقتم را صرف کسب مهارت‌های فردی و شغلی می‌کنم و به دنبال درک عمیق‌تری از زندگی هستم.

1 نظر در حال حاضر

  1. من تازه باهات آشنا شدم و فکر میکنم بلاگ و مطلاب جالبی داری برای دنبال کردن 🙂 خوشحالم که پیدات کردم سجاد عزیز .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *